8 خرداد 1403
پردرآمد ترین شغل های جهان

پردرآمد ترین شغل های جهان از نظر دکتر میثم شکری ساز

از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز پردرآمد ترین شغل های جهان همواره متقاضیان و خواهان بسیاری داشته اند. تقریبا اکثریت جامعه هنگام شروع کسب و کار و ورود به بازار کار در پی یافتن شغل های پردرآمد هستند. داشتن بازار کار خوب و درآمد بالا در مشاغل یکی از مهم ترین آیتم ها برای انتخاب شغل است. در نتیجه تحقیقات لازم در این زمینه شروع شد و عده زیادی با بررسی بازار کار مشاغل مختلف اقدام به معرفی پردرآمد ترین شغل های جهان کرده اند.

دکتر میثم شکری ساز

لازم به ذکر است داشتن درآمد بالا علاوه بر شغل به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. مهارت و عملکرد فرد از جمله عواملی است که روی داشتن درآمد بالا تاثیر مستقیم دارد. به طور مثال یکی از پردرآمد ترین مشاغل دنیا، مشاغل حوزه پزشکی و کادر درمان است. با این وجود در این حوزه افرادی را می بینیم که از درآمد بالایی برخوردار نیستند و به دلایل مختلف توانسته اند به موفقیت برسند.

از دیگر شغل های میلیاردی جهان می توان به مدیر اجرایی، مدیر فروش و صاحبان کارخانه ها و کسب و کار های شخصی اشاره کرد. شاخه های مختلف مهندسی نیز از مشاغلی هستند که همواره بازار کار مناسب برای آن ها وجود دارد. در صورتی که فارغ التحصیلان رشته های مهندسی به ویژه مهندسی نفت و کامپیوتر بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند از همان ابتدای کار می توانند از درآمد بالا برخوردار باشند.

با پیشرفت تکنولوژی و ورود گسترده فضای مجازی به زندگی واقعی مشاغل آنلاین نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار شدند. برنامه نویسی و طراحی سایت از جمله مشاغلی هستند که طی چند سال گذشته توانسته اند بسیار درآمد زا باشند. همچنین تاسیس فروشگاه های آنلاین و به اصطلاح آنلاین شاپ ها نیز صاحبان مشاغل را از درآمد بالایی برخوردار کرده است. به طور کلی افراد باید با شناسایی توانمندی ها و علایق خود و همچنین شناخت نیاز بازار بهترین شغل را انتخاب نمایند.

شغل های میلیاردی جهان

پردرآمد ترین شغل های مهندسی

 

از نگاه دکتر میثم شکری ساز علوم مهندسی یکی از بهترین علوم مورد استفاده در کل دنیا به ویژه کشور های پیشرفته است. گسترش ساخت و ساز ها و کشف معادن جدید نیز باعث گسترش بیشتر این علم شده است. از جمله شاخه های پردرآمد علوم مهندسی، مهندسی معماری و عمران است. افرادی که در این زمینه از سواد و توانمندی بالایی برخوردار باشند می توانند با انجام پروژه های میلیاردی طی کوتاه ترین زمان ممکن به درآمد بالا برسند.

مهندسی پزشکی یکی دیگر از پردرآمد ترین شغل های جهان به شمار می رود. در این شاخه افراد به ساخت اعضای مصنوعی یا وسایل طبی می پردازند. با وجود رشد منفی جمعیت و افزایش سن جامعه نیاز به محصولات مهندسی پزشکی روز به روز افزایش می یابد. مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر نیز از دیرباز جز پر متقاضی ترین رشته ها به علت داشتن بازار کار عالی بوده اند.

شغل های لوکس

معرفی شغل های لوکس

 

به گفته دکتر میثم شکری ساز عده زیادی علاوه بر تلاش برای اشتغال در پردرآمد ترین شغل های جهان در جست و جوی شناخت و اشتغال در شغل های لوکس نیز هستند. به طور مثال افراد تمایل دارند در محیط های کاری لوکس با درجه سختی کار مناسب اما درآمد بالا مشغول به کار شوند. این امر شاید در نگاه اول غیر ممکن به نظر برسد اما مشاغل زیادی با این شرایط برای افراد وجود دارد.

یکی از راحت ترین شغل های دنیا که جز مشاغل لوکس و پردرآمد نیز محسوب می شود، راه اندازی فروشگاه و یا بوتیک است. در این صورت فرد می تواند با استخدام فروشنده و بدون هیچگونه فعالیت سنگین به درآمد بالا برسد. البته برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید هزینه و انرژی کافی صرف تبلیغات اصولی نیز بشود. مدیران فروش و صاحبان نمایندگی کالا ها نیز می توانند تنها با چند ساعت کار در روز به درآمد بالا برسند.

در میان شغل های میلیاردی جهان نام شغل وکالت نیز به چشم می خورد. لازم به ذکر است که در برخی موارد درجه سختی این کار بالا می رود اما این شغل جز شغل های لوکس نیز طبقه بندی می شود. در صورتی که فردی بتواند پرونده های موجود را به خوبی مدیریت کرده و به سرانجام برساند، می تواند با کسب متقاضی درآمد میلیاردی داشته باشد.

شغل های لوکس

پردرآمد ترین شغل های پزشکی و پیراپزشکی

 

از نگاه دکتر میثم شکری ساز به طور معمول تا صحبت از پردرآمد ترین شغل های جهان می شود اکثر افراد یاد رشته های پزشکی و پیراپزشکی می افتند. البته که مشاغل این حوزه در شرایطی جز شغل های میلیاردی جهان محسوب می شوند اما همواره این طور نیست. یکی از پردرآمد ترین فعالیت ها در این حوزه می تواند مربوط به جراحی های درمانی یا زیبایی می باشد. جراحان ماهر با داشتن سوابق و نتایج رضایت بخش می توانند حتی به صورت روزانه صاحب چندین میلیون درآمد شوند.

دندانپزشکی از دیگر شغل های لوکس و درآمد زا محسوب می شود. دندانپزشکان نیز بسته به دارا بودن تخصص و مهارت می توانند از درآمد بالایی برخوردار شوند. شغل هایی مانند بینایی سنجی و گفتار درمانی نیز از جمله مشاغلی است که نیاز جامعه به آن ها همیشگی بوده و افراد توانمند می توانند با داشتن کلینیک های تخصصی ماهانه چندین میلیون کسب درآمد داشته باشند.

ساخت اعضای مصنوعی و پروتز های دندانی نیز در کشور های توسعه یافته درآمد زایی بالایی دارد. دکتر میثم شکری ساز اعتقاد دارد که به طور کلی نیاز دائمی جامعه به فعالان این حوزه باعث ایجاد درآمد بالا گردیده است. تمامی این درآمد ها با توجه به مهارت پزشک و متخصص می توانند تا بی نهایت افزایش پیدا کنند. بنابراین توصیه می شود علاوه بر شناخت شغل های پردرآمد حتما به شناخت بازار کار و ایجاد جلوه ای تاثیر گذار از خود در بازار بپردازید

راحت ترین شغل های دنیا

پرمتقاضی ترین شغل های دنیا

 

برخی از مشاغل به دلایل مختلف به ویژه داشتن درآمد بالا دارای متقاضیان زیادی هستند. به طور مثال یکی از راحت ترین شغل های جهان که درآمد نسبتا خوبی نیز دارد، مدیریت أمور بانکداری است. این شغل به ویژه در کشور های توسعه یافته که اقتصاد قوی و پایداری دارند جز پرمتقاضی ترین شغل ها محسوب می شود. البته تقاضای شغل و فعالیتی خاص به علاقه فرد نیز بستگی دارد.

عده زیادی با آرزوی روپوش سفید به جست و جوی مشاغل حوزه پزشکی و پیراپزشکی می روند. افراد زیادی نیز تمایل به شرکت در رشته های مهندسی و فعالیت در این زمینه دارند. امروزه مدیریت فناوری اطلاعات و فعالیت در این حوزه نیز متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است. افراد فعال در حوزه فناوری اطلاعات می توانند علاوه بر اختراعات جدید کمک های شایانی به پیشرفت بشر داشته باشند و همزمان درآمد بالایی نیز کسب کنند.

خلبانی یا کمک خلبانی نیز یکی از شغل های میلیاردی جهان محسوب می شود. فعالیت موفقیت امیز در این زمینه می تواند فرد را در حوزه بین الملل وارد بازار کار کرده و از حقوق و مزایای بالایی برخوردار کند. مهندسی نرم افراز با ورود وسایل پیشرفته و تکنولوژی های جدید از تقاضای بالایی برخوردار شده است. این فعالیت ها همگی از پرستیژ و درآمد بالایی برخوردار بوده و با توجه به علاقه و استعداد های فرد باید انتخاب شوند.

میثم شکری ساز

جذاب ترین شغل های دنیا

 

شاید تا کنون فکر می کردید که شغل های حوزه پزشکی و مهندسی جز پردرآمد ترین شغل های جهان محسوب می شوند اما اکنون این طور نیست. فعالیت های زیادی وجود دارند که در عین داشتن جذابیت می توانند افراد را به درآمد بالا برسانند. یکی از این مشاغل دبیری یا معلمی است. افراد می توانند با ورود به حوزه آموزش به یکی از جذاب ترین شغل های دنیا دست پیدا کنند.

برای افرادی که به حیوانات علاقه مند هستند دامپزشکی یکی از مشاغل جذاب به شمار می رود. با تغییر سبک زندگی افراد و افزایش نگهداری از حیوانات نیز این شغل به یکی از مشاغل پردرآمد تبدیل شده است. مهندسین هوا فضا و محققان در این زمینه نیز این حوزه کاری را یکی از جذاب ترین حوزه ها می دانند. آن ها پیوسته در حال تحقیق و کشف ناشناخته ها بوده و با ارائه نتایج موفقیت امیز خود می توانند بدون حساب و کتاب به درآمد برسند.

اگر بخواهیم باز هم از مشاغل جذاب جهان صحبت کنیم بدون شک باید به بازیگری و فوتبالیستی نیز اشاره کنیم. در هر دو مورد افراد می توانند در عین داشتن تفریحات کامل حین کار به موفقیت برسند. فعالان در این زمینه در صورت کسب موفقیت می توانند در سطح بین الملل شناخته شوند و درآمد بسیار بالایی برای خود رقم بزنند.

 

 

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =