8 خرداد 1403
بهترین کتاب های روانشناسی جهان

بهترین کتاب های روانشناسی جهان از نگاه دکتر میثم شکری ساز

از دید دکتر میثم شکری ساز بهترین کتاب های روانشناسی جهان را اگر بشناسید می ‌توانید از آنها ایده‌ های زیادی یاد بگیرید. کتاب ‌هایی که مربوط به روانشناسی هستند تعدادشان بسیار زیاد است. اگر شما می‌ خواهید کتاب ‌های روانشناسی را انتخاب کنید باید در مورد موضوع آنها اطلاعات بیشتری کسب نمایید. رویکردهای روانشناسان بزرگ در پرفروش‌ ترین کتاب‌ های روانشناسی درج شده است. انواع کتاب‌ هایی را که در دسته ‌بندی کتاب ‌های خودیاری قرار می ‌دهند دارای راهکارهای متفاوتی برای زندگی پر نشاط و ایده‌آل هستند. شما با خواندن بهترین کتاب‌های روانشناسی بدون شک می ‌توانید ایده‌ های زیادی برای زندگی بهتر یاد بگیرید. برخی از مهمترین کتاب‌ هایی که در حوزه روانشناسی هستند و طرفداران زیادی دارند را در این مطلب معرفی می‌ کنیم.

دکتر میثم شکری ساز کارآفرین موفق

معرفی بهترین کتاب های روانشناسی جهان

برخی از بهترین کتاب های روانشناسی جهان که افراد زیادی به آنها علاقه دارند عبارت هستند از :

1. کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

از نگاه دکتر میثم شکری ساز کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید یکی از بهترین کتاب ‌های انگیزشی به شمار می ‌رود. در این کتاب جفری یانگ تمامی تجربیات خود را به مخاطبان ارائه می‌ دهد. نویسنده کتاب اعتقاد دارد که بسیاری از مشکلات زندگی به دلیل تجربیات دوران کودکی برای افراد به وجود می‌ آیند. در واقع نویسنده با تکیه کردن بر نظریات فروید به این مسئله باور دارد که باید برای ایجاد نمودن تغییرات بزرگ، کودک درون را به خوبی بشناسیم. در ابتدای کتاب مورد نظر، پرسش‌ های زیادی وجود دارد که شما با پاسخ دادن به این پرسش‌ ها می ‌توانید چالش ‌های زندگی تان را بشناسید.

بعد از اینکه متوجه شدید بین انواع چالش ‌ها درگیر کدام یک از آنها هستید باید راهکار رفع آنها را بشناسید. در این کتاب لحن بیان بسیار ساده می ‌باشد. شما برای رشد شخصیت و تعامل بهتر با اطرافیانتان می‌ توانید این کتاب را به عنوان یکی از بهترین کتاب ‌های انگیزشی انتخاب کنید.

پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

2. کتاب وضعیت آخر

به گفته دکتر میثم شکری ساز  یکی دیگر از بهترین کتاب های روانشناسی جهان، کتاب وضعیت آخر می ‌باشد. نویسنده این کتاب هریس یکی از روانپزشکان معروف آمریکایی می ‌باشد. نویسنده در این کتاب تحلیل رفتار متقابل را به بهترین نحو ممکن انجام داده است. در واقع تحلیل نمودن رفتار متقابل یک روش واقع بینانه به شمار می ‌رود. زمانی که رفتار متقابل تحلیل شود شخص با این واقعیت روبرو می‌ گردد که او مسئول تصمیماتش در آینده خواهد بود. زمانی که بدانید شما در مورد آینده‌ تان مسئول هستید بدون شک به آینده امیدوار خواهید شد.

این کتاب را به عنوان یکی از پرفروش ‌ترین کتاب ‌های روانشناسی که در دسته‌ بندی کتاب‌ های خودیاری قرار گرفته است می‌ شناسند. در این کتاب روان انسان از سه بخش بالغ، کودک و والد تشکیل می ‌گردد. هر یک از این سه بخش در تعریف مشخص شده ‌ای توضیح داده می‌ شوند. زمانی که دو نفر با یکدیگر ارتباط برقرار می ‌کنند هر یک از این سه حالت را تجربه خواهند کرد. رویکرد تحلیل رفتار متقابل یکی از بهترین ابزارهایی می‌ باشد که به شما کمک می ‌کند ریشه انواع رفتارهای دیگران و خودتان را بشناسید. این مسئله که بدانید چه تصمیمی بگیرید و در برابر اتفاق‌ های زندگی چه واکنشی نشان دهید بسیار مهم است.

3. کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن؛ بهترین کتاب های روانشناسی جهان

یکی دیگر از بهترین بهترین کتاب های روانشناسی جهان، از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن می ‌باشد. این مسئله که شما بتوانید از دام‌ های ذهنی رها شوید و به زندگی تان بپردازید بسیار مهم است. نویسنده این کتاب استیون هیز می‌ باشد. استیون هیز بنیانگذار رویکرد پذیرش و تعهد است. در این کتاب این مسئله عنوان می ‌شود که رنج یک مسئله طبیعی است. شما باید به خوبی بیاموزید که با رنج کنار بیایید و زندگی را بپذیرید.

به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز روش‌ های بسیار مفیدی در این کتاب ارائه می ‌شوند تا بتوانید در مسیر رسیدن به اهداف تان، انتخاب درستی داشته باشید. اگر مایل هستید از بند موانع ذهنی و دام‌ ها رها شوید می ‌توانید این کتاب را بخوانید. این کتاب را به عنوان یکی از بهترین کتاب‌ های روانشناسی شخصیت می ‌شناسند. به همین دلیل بسیاری از افرادی که می‌ خواهند شخصیت خود را بهبود ببخشند این کتاب را برای خواندن انتخاب می‌ کنند.

بهترین کتاب های انگیزشی

4. کتاب هنر عشق ورزیدن

از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز یکی دیگر از بهترین بهترین کتاب های روانشناسی جهان، کتاب هنر عشق ورزیدن می ‌باشد. نویسنده این کتاب، روانشناس معروف اریک فروم است. اریک فروم در پیشگفتار روی این مسئله تاکید دارد که دستورالعمل‌ های ساده برای عشق ورزیدن کافی نمی باشند. در این کتاب بیان می ‌شود که عشق ورزی به عنوان یک هنر شناخته می ‌شود. یاد گرفتن عشق ورزی مانند بسیاری از دیگر هنرها به تمرین و تلاش بسیار نیاز دارد. به عقیده نویسنده این کتاب عشق یکی از احساس‌ هایی به شمار می ‌رود که فرد به راحتی نمی ‌تواند به آن برسد. برای اینکه به عشق برسیم باید بلوغ شخصیتی را طی کنیم. در صورتی که فرد در مسیر توسعه و رشد شخصیت خود قرار نگیرد تمام تلاش ‌هایی که برای زندگی پر از عشق انجام داده است بی‌ ثمر خواهد ماند.

نویسنده علاوه بر بررسی کردن عشق رمانتیک، عشق بین والدین، عشق مادرانه، عشق برادرانه و … را به طور کامل بررسی می‌ کند. این کتاب که به عنوان پرفروش ‌ترین کتاب‌ های روانشناسی شناخته می ‌شود. این کتاب به عنوان بهترین کتاب های روانشناسی رایگان، سرشار از افکار و عقایدی می ‌باشد که حقایق جامعه را به طور کامل نشان می‌ دهند. موانعی که مانع دستیابی افراد به عشق می‌ گردند در این کتاب بررسی خواهند شد. افراد با خواندن این کتاب می ‌توانند بهترین راه را برای رسیدن به زندگی پر از عشق انتخاب کنند.

 

5. کتاب آسیب روانشناسی؛ بهترین کتاب های روانشناسی جهان

کتاب آسیب شناسی روانی زندگی روزمره یکی دیگر از بهترین کتاب های روانشناسی جهان می ‌باشد. این کتاب نوشته زیگموند فروید است. در سال ۱۹۰۱ اولین بار این کتاب منتشر شد و در سال ۱۹۲۴ مثال‌ های زیادی به آن اضافه گشت. فروید در این کتاب تلاش می‌ کند تا با ذکر مثال‌ های متفاوت، نظریات روانکاوی را به مخاطبان نشان دهد. فروید در کتاب آسیب شناسی روانی زندگی روزمره موارد مختلف کنش پریشی را مورد بررسی قرار می‌ دهد. کنش پریشی یعنی اشتباهاتی که افراد در زندگی روزمره خود مرتکب می‌ گردند و این اشتباهات را به حواس پرتی نسبت می ‌دهند.

بهترین کتاب های روانشناسی شخصیت

موارد زیادی مانند خطاهای نوشتن و خواندن فراموشی، نام لغزش زبان و … به عنوان کنش پریشی شناخته می‌ شوند. این کتاب را به عنوان پرفروش ترین کتاب های روانشناسی معرفی می کنند. اجرای صحیح دستوراتی که ناخودآگاه هستند موجب می ‌گردد تا کنش پریشی درمان گردد. فروید می‌ گوید که هیچ یک از کنش پریشی‌ های به وجود آمده در ذهن افراد اتفاقی نمی‌ باشد و پشت تمامی آنها انگیزه‌ های روانی قرار گرفته است.

6. کتاب مقدمات روانشناسی فروید

یکی دیگر از پرفروش ‌ترین کتاب ‌های روانشناسی، کتاب مقدمات روانشناسی فروید می‌ باشد. اگر شما به روانشناسی علاقه داشته باشید بدون شک نام فروید را شنیده ‌اید. این مسئله که نظریه ‌های فروید را بدانید و در مورد آنها اطلاعات بیشتری به دست آورید بسیار مهم است. فروید به عنوان یکی از روانشناسانی شناخته می‌ شود که قربانی بسیاری از تحلیل‌ های نادرست گشته است. نویسنده کتاب مقدمات روانشناسی، فروید کالوین اس می ‌باشد. نویسنده در این کتاب اعلام می‌ کند که نظریات فروید نظام یافته هستند و روشن می ‌باشند. نویسنده برای نوشتن این کتاب از تمامی نوشته‌ های فروید بهره‌ برداری کرده و به دنبال منابع ثانویه نبوده است. این کتاب دارای زبان روا می‌ باشد و بدون نقد و بررسی تمامی نظریات فروید را اعلام می ‌کند. یکی از مهمترین ویژگی‌ های کتاب مقدمات روانشناسی فروید، این است که تمامی خدمات فروید را ارزش می ‌نهد.

میثم شکری ساز کارآفرین خوش فکر ایرانی

7. کتاب مقدمه ای بر روانشناسی یونگ؛ بهترین کتاب های روانشناسی جهان

کتاب مقدمه‌ ای بر روانشناسی یونگ به عنوان یکی دیگر از بهترین کتاب های روانشناسی جهان شناخته می‌ شود. این کتاب تمامی آثار یونگ را شامل می‌ گردد. کارل گوستاو یکی از متفکران سوئیسی است که به دلیل فعالیت‌ هایش او را به عنوان روانشناس تحلیلی می‌ شناسند. کارل در این کتاب می ‌گوید که فروید و یونگ به عنوان بنیانگذاران دانش روانکاوی شناخته می‌ شده ‌اند. در این کتاب با خلاصه زندگی یونگ می‌توانید آشنا شوید.

بهترین کتاب های روانشناسی رایگان

 8. مکاتب روانشناسی

یکی دیگر از پرفروش ‌ترین کتاب‌ های روانشناسی جهان کتاب مکاتب روانشناسی است. این کتاب نوشته حمیدرضا بلوچ می ‌باشد. هدف اصلی از نوشتن این کتاب آشنایی با روانشناسان مطرح دنیا است. در این کتاب شما می‌ توانید با آثار روانشناسانی مانند ویلیام جیمز، ایوان پاولف، ژان پیاژه، ملانی کلاین، آبراهام مزلو و … آشنا شوید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =