29 تیر 1403
بهترین روتین روزانه

بهترین روتین روزانه طبق نظر دکتر میثم شکری ساز

از دید دکتر میثم شکری ساز بهترین روتین روزانه روتینی است که شما را به خیل عظیم افراد موفق ملحق می کند. شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که همه چیز را به شانس و اقبال نسبت می دهند و معتقدند فلانی چون خوش شانس  است، موفق است. اگرچه امروزه این باور در زندگی ما ریشه دوانده و به طرز عجیب و غریبی رایج شده، اما خوشبختانه حقیقت چیز دیگری است. فلانی موفق است، چون بهترین روتین روزانه را دارد، دقیق برنامه ریزی می کند و عملکردی منظم را از خود به نمایش می گذارد. داشتن باورهای مثبت و دوری از باورهای سمی را هم به دلایل موفقیت فلانی بیفزایید تا باورتان شود که پای شانس و اقبال وسط نیست!

خلاصه کلام این که شما برای فتح پی در پی قله های موفقیت نیازمند پیروی از بهترین روتین روزانه هستید. می دانید روتین روزانه یعنی چه؟ بهترین روتین روزانه را می شناسید؟ به نظر شما آشنایی با عادت های روزانه افراد موفق می تواند در این زمینه کارساز واقع شده و شما را به اهداف ریز و درشتتان برساند؟!

اگر پاسخ منطقی و قانع کننده ای برای سوالات فوق الذکر به ذهنتان نمی رسد، این مطلب را به هیچ قیمتی از دست ندهید.

روتین

روتین روزانه یعنی چه؟

بر باور دکتر میثم شکری ساز وقتی بحث نظم در کار و زندگی پیش می آید، پای مفهومی به نام روتین روزانه به ماجرا باز می شود. روتین روزانه که از آن تحت عنوان رویه یا روال نیز یاد می کنند، چیزی است که ما آگاهانه و از روی منطق به صورت روزانه برای انجام امورمان تکرار می کنیم. جالب است بدانید که تکرار مستمر و مداوم این امور آن ها را به عاداتی ماندگار تبدیل می کند که این بار نه به صورت آگاهانه، بلکه به شکل ناخودآگاه صورت می پذیرند.

بسیاری از افراد بر این باورند که منظور از روتین روزانه همان برنامه ریزی روزانه است. اما در واقع چنین نبوده و این دو از زمین تا آسمان با هم متفاوتند. همان طور که اشاره کردیم، روتین مجموعه ای از امور است که هر روز تکرار می شوند. این در حالی است که برنامه روزانه تنها مختص همان روز بوده و روز بعد تکرار نمی شود.

توجه داشته باشید که دقت در انتخاب روتین روزانه بسیار حائز اهمیت است. چرا که روتین ها در اثر تکرار مداوم به عاداتی مثبت یا منفی تبدیل می شوند که می توانند تمام ابعاد زندگیتان را تحت تاثیر قرار دهند.

مثال هایی ساده، اما کاربردی!

به عنوان مثال هایی ساده از یک روتین روزانه می توان به زود خوابیدن، نوشیدن 8 لیوان آب در طی شبانه روز، نوشتن برنامه های روزانه و تنظیم ساعت برای بیدار شدن از خواب صبحگاهی اشاره کرد. طبق نظر دکتر میثم شکری ساز مطالعه، یادداشت برداری در زمان مطالعه و دور کردن گوشی در این هنگام از دیگر نمونه های یک روتین روزانه موفق است.

روتین روزانه

آشنایی مختصر و مفید با بهترین روتین روزانه

به نظر شما بهترین روتین روزانه چه روتینی است؟

بر باور دکتر میثم شکری ساز اگر به دنبال یک روتین روزانه ناب می گردید که شما را از موقعیت کنونی تان به جایی که آرزویش را دارید، برساند؛ زندگی افراد موفق را زیر و رو کنید. این گونه می توانید اطلاعاتی مفید و دقیق به دست آورده و با به کارگیری آن ها در زندگی روزمره خود، طعم خوش موفقیت را بچشید!

وقتی یک روتین روزانه توانسته فردی را به اوج موفقیت برساند، یعنی می تواند برای شما هم مفید واقع شود. قبول داریم که ویژگی های هر فرد با دیگری متفاوت بوده و آرمان ها و آرزوهای ما با آرمان ها و خواسته های شما زمین تا آسمان فرق دارند. اما خُب با شخصی سازی این موارد می توان به بهترین نتایج دست یافت. پس بهترین روتین روزانه روتینی است که اجرای آن باعث رشد و موفقیت افراد بسیاری شده است. مایلید به بحث و بررسی روتین روزانه افراد موفق بپردازیم و عوامل موفقیت این افراد را به اتفاق شناسایی کنیم؟!

بهترین روتین

بهترین روتین روزانه افراد موفق؛ چه کنیم تا موفقیت از آنِ ما شود؟!

سحرخیز باشید!

اگر روتین روزانه موفق ترین افراد دنیا را موشکافی کنید، به یک وجه مشترک می رسید و آن چیزی نیست جز سحرخیزی. بی دلیل نیست که شاعر می فرمایند سحرخیز باش تا کامروا باشی! افراد موفق صبح ها پیش از طلوع خورشید از خواب بیدار شده و استارت کاروبارشان را می زنند. حقیقتا آن ها هم دوست دارند تا لِنگ ظهر بخوابند، اما برای استفاده بهینه از فرصت 24 ساعته شان ترجیح می دهند صبح علی الطلوع رخت خوابشان را ترک کنند. اگر به موفقیت فکر می کنید، سحرخیزی را در دستور کارتان قرار دهید!

روتین روزانه افراد موفق

ورزش صبحگاهی را از قلم نیندازید!

به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز ورزش صبحگاهی پای ثابت بهترین روتین روزانه افراد موفق است. نیازی نیست اول صبح بند و بساطتان را جمع کنید و راهی باشگاه شوید. در خانه هم می توانید این روتین را اجرایی نموده و از نتیجه به دست آمده لذت ببرید. 20 دقیقه از وقت گرانبهایتان را به جسمتان اختصاص بدهید و با انجام چند حرکت ورزشی خودتان را برای سپری کردن یک روز خوب آماده کنید!

عادت های روزانه افراد موفق

مدیتیشن کنید و دوش بگیرید!

مدیتیشن یکی از اصلی ترین عادت های روزانه افراد موفق است. مدیتیشن به شما کمک می کند که بر روی کارهایتان متمرکز شوید و آن ها را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. اگر از تمرکز کافی برای انجام امور برخوردار نیستید و حواستان در پی موبایل و شبکه های اجتماعی و چک کردن استوری و پست دیگران است، منتظر پیشرفت‌های عمیق نباشید!

این مطلب ادامه دارد…

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پانزده =